Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

• 1 wpisy
    28 maja 2007 23:27:33 CEST
    Po montażu okien plastikowych (przy pierwszych opadach) zauważyłem, iż spod ościeżnicy okna na parapet przecieka woda (robi się kałuża na parapecie) - po moim zgłoszeniu do firmy, która montowała okna przyjechali pracownicy i jedyne co zrobili to rozwiecili (powiększyli) otwory "do odprowadzania wody" wewnątrz ościżnic, co miało pomóc. Jednak po kolejnych opadach sytuacja się powtórzyła, po kolejnym telefonie stwierdzono, że to wina tego, że od zewnątrz nie ma załozonych parapetów (tutaj dodam, iż w innych oknach również nie mam parapetów zewnętrznych, ale nigdy okna nie przeciekały). reasumując, czy poprawnie założone okna mają prawo przepuszczać wodę do środka?
    Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nie jestem fachowcem w tej branży, a jeśli usługa została wykonana niewłaściwie zamierzam dochodzić swoich praw u usługodawcy.
    • 22 wpisy
    26 czerwca 2008 23:52:57 CEST
    Odgrzany kotlet, ale mam dokładnie podobny problem (a dokładniej mój brat), jak autor tego tematu.
  • 2 lipca 2008 11:46:36 CEST
    Na Pana miejscu nie wahałabym się tak długo. Trzeba je od razu reklamować, dobrze założone okna nie powinny tak się zachowywać.
    • 7 wpisy
    2 września 2008 16:46:38 CEST
    Firma montazowa spaprała pracę. Trzeba reklamować
    • 122 wpisy
    3 września 2008 14:51:02 CEST
    A w przyszłości dobrze przyglądać się firmom
    • 59 wpisy
    4 września 2008 01:40:18 CEST
    Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nie jestem fachowcem w tej branży, a jeśli usługa została wykonana niewłaściwie zamierzam dochodzić swoich praw u usługodawcy.[/quote:63502ed970]

Powinien Pan, bo to wyłącznie wina złego montażu. Albo firma była firmą partaczy, albo miał Pan dużego pecha i akurat trafił na ich wyjątkowo słaby dzień. :) Tak czy owak: może się Pan najpewniej dochodzić praw, bo to brzmi jak spartaczona robota.
    • 76 wpisy
    11 września 2008 21:22:08 CEST
    Proponuję kupowanie produktów sprawdzonych (nawet jeśli są nieco droższe) i korzystanie z usług poleconych przez producentów wykonawców...
    • 122 wpisy
    14 września 2008 18:07:20 CEST
    W pełni podzielam opinię majara. szanujący się producent współpracuje tylko z dobrymi montażystami, bo jeśli coś by zepsuli, to gromy spadły by pośrednio na produkt
    • 69 wpisy
    28 października 2008 15:47:58 CET
    Cóż...moim zdaniem jest to ewidentna wina ekipy montażowej. Z Pana opisu wnioskuję po prostu, że nie przyłożyli się do pracy. Inaczej mówiąc wykonali robotę na odwal się :evil: Solidni fachowcy powinni wiedzieć, że tak zamontowane okno będzie przeciekać.
    • 38 wpisy
    22 stycznia 2009 00:55:20 CET
    Witam,
    u siebie w kuchni mam okno na które za każdym razem kiedy pada poprostu leje sie deszcz jakby ktos wiadrem polewał, tez nie mam parapetu zewnetrznego (oczywiście należałoby załozyć) natomiast do domu nie przedostaje sie nawet kropelka wody. Ma Pan te okna źle zamontowane, poejrzewam dwie żeczy:
    1. źle wypiełniona przestrzeń pod ościeżnicą (nieprawidłowo obrobiony glif) woda stoi w rowku przy oknie i przesia
    2.źle wyregulowane okna woda może dostawac sie między skrzydłem a oscieznicą i sciekac po wewnętrznej częsci ościeznicy (ale to jest mniej prawdopodobne) i występuje w oknach drewnainych.
    Niech Pan składa reklamację powinni to poprawić.
    Pozdrawiam i powodzenia

Szybka Odpowiedź