Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

KOTŁY KONDENSACYJNE

• 3 wpisy
    26 października 2007 14:46:30 CEST
    JESTEM NA ETAPIE MONTOWANIA INSTALACJI GAZOWEJ W DOMU 160 M2. INSTALATOR JAKO ŻE POSIADA AUTORYZACJĘ JUNKERSA - BOSCHA POLECA MI KOCIOŁ CERASMART MODUL 16kW/83L.(DOM MA BYĆ OCIEPLANY GAZEM)TWIERDZI ŻE JEST TO NAJLEPSZY WYBÓR ODNOŚNIE OGRZEWANIA DOMU SYSTEMEM GRZEJNIKOWO-PODŁOGOWYM.
    JADNAK NA TEMAT TEGO KOTŁA SĄ RÓŻNE OPINIE. WIĘKSZOŚĆ FORUMOWICZÓW I MOICH ZNAJOMYCH TWIERDZI ŻE DUŻO LEPSZYMI KOTŁAMI W PORÓWNYWALNYCH CENACH SĄ KOTŁY VAILLANTA LUB VISSEMANA... SAM JUŻ NIE WIEM. PROSZĘ O OBIEKTYWNĄ RADĘ NA JAKI KOCIOŁ MAM SIĘ ZDECYDOWAĆ I DLACZEGO!? Z GÓRY DZIĘKUJĘ.
    • 148 wpisy
    28 października 2007 22:46:15 CET
    Moja opinia jest zgodna z wypowiedziami , które przeczytał Pan na forach internetowych.
    Proszę zastanowić się nad kotłem kondensacyjnym VAILLANTA model VC + 186/3-5 o mocy 7,2 do 19,5 kW Cena katalog brutto 7307,80 zł.
    Kocioł może współpracować z różnymi zasobnikami o poj. od 120 do 300L gdzie zasobnik 300l jest zasobnikiem przeznaczonym do współpracy z kolektorami słonecznymi . Całość układu w zależności od wybranej wersji może być sterowana jednym z 12 regulatorów przewidzianych dla tego typu kotłów w zależności od potrzeb klienta.
    Pozdrawiam
    Tadeusz Kołodziejski
    EKOEMITER
    • 3 wpisy
    1 listopada 2007 12:49:10 CET
    BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ!
    PRAWDOPODOBNIE ZDECYDUJĘ SIĘ NA PROPONOWANE PRZEZ PANA ROZWIĄZANIE. JEDNAK NIGDZIE W ZESTAWACH NIE WIDZĘ ZASOBNIKA 300 LITROWEGO. MOJ MONTER PO ROZMOWIE ZE MNĄ CHYBA SIĘ OBRAZIŁ I WYCHODZI NA TO ŻE BĘDĘ MUSIAŁ SAM ZAKUPIĆ TEN KOCIOŁ. CZY MOGĘ LICZYĆ NA SZCZEGÓŁOWĄ LISTĘ DOTYCZĄCĄ ZAKUPU TEGO KOTŁA! CHODZI MI O MODELE ZASOBNIKÓW, MIERNIKÓW POGODOWYCH ITP. Z GÓRY PANU DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM. MÓJ ADRES piotrjka@.
    • 148 wpisy
    3 listopada 2007 00:55:28 CET
    Witam
    Urządzenia o których pisałem występują w ofercie pakietowej firmy VAILLANT.
    Nr kat 0010002751-S3R, pakiet zawiera kocioł kondensacyjny VCeco TEC + o mocy 18kW zasobnik . VIH S 300 o poj. 300l oraz złączki montażowe z czujnikiem temperatury ciepłej wody. W celu zabezpieczenia zasobnika wymagana jest grupa bezpieczeństwa o Nr (339 PLN +22%VAT) poza tym zestaw wyposażony jest w automatykę auromatic 620 (automatyka pogodowa z możliwością zarządzania jednym obiegiem grzejnikowym i jednym obiegiem ogrzewania podłogowego wyposażonego w mieszacz. Przystosowana jest do sterowania praca kolektorów słonecznych. Całkowita wartość zestawu netto 11 890,00 PLN + 22%VAT. Wszystkie ceny są cenami katalogowymi z cennika firmy VAILLANT.
    Pozdrawiam
    Tadeusz Kołodziejski
    EKOEMITER
    • 20 wpisy
    23 listopada 2007 18:41:18 CET
    Lub też Viessmann Vitodens za wiekszą kaskę Vitodens 300.

Szybka Odpowiedź