Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Jakie grzejniki? Jaki piec?

• 2 wpisy
    28 października 2007 23:21:40 CET
    ę zrobić instalację c.o. w mieszkaniu. Jest to mieszkanie w starym budownictwie,powierzchnia 100m2, okna pcv, wysokość pokoi ok. 3m. Ma być to ogrzewanie gazowe. Podgrzewana ma być też woda w kranach
    kocioł zastosować, jakiej firmy, jakiej mocy?
    grzejniki?
    Dodam że zależy mi na w miarę niskim koszcie.
    Dołączam szkic mieszkania
    • 148 wpisy
    3 listopada 2007 01:02:59 CET
    Witam

Powinien Pan zastosować kocioł dwufunkcyjny o mocy około 24kW.
    Ofert na forum niewykonujemy. Musi Pan skontaktować się z firmą instalacyjną na swoim terenie.
    Pozdrawiam
    Tadeusz Kołodziejski
    EKOEMITER
    • 2 wpisy
    3 listopada 2007 22:37:47 CET
    A grzejniki jakie? Słyszałem o konwekcyjnych, radiacyjnych,óre lepsze, które tańsze,jakie polecicie? Ostatnio był u mnie gość który robi instalacje c.o. Powiedział że za ok. 15 000pln zrobi mi kompletne ogrzewanie z tym że chciał on użyć plastikowych rur(podobno tańsze i tak samo dobre). Zazwyczaj widuję instalacje zrobione z miedzi.
    Jaka jest różnica między miedzią a plastikiem?
    • 20 wpisy
    23 listopada 2007 18:43:59 CET
    Miedziane są bardziej do kotłów na paliwa stałe. Do gazówek spokojnie pex lub alu-pex. Raczej nie polecam zgrzewanych (przy skręcaniu maja prawo peknąć), a odradzam klejone.
    Grzejniki panelowe czyli konwektorowe zdadza tu egzamin (np Korado, Kermi, Stelrad).
    Do kociołka sterownik ścienny, tygodniowy a na grzejniki głowice.
    Kociołek np Viessmann Vitopend100.
    Lub jeśli chciałbyś podłogówkę w całym mieszkaniu Vitodens 100W ( w sumie trochę droższy, a kondensat).

Szybka Odpowiedź