Forum Budowlane » Systemy centralnego odkurzania

Odkurzanie - zakurzanie

  • 13 wpisy
  8 marca 2009 16:17:26 CET
  Dzien sie czy odkurzacz centralny zainstalowany w pomieszczeniu gospodarczym nie bedzie zakurzal tego pomieszczenia?Czy oproznianie pojemnika z "odkurzynami" jest procesem czystym?Nie bardzo jestem w temacie i stad takie .
  • 38 wpisy
  8 marca 2009 23:36:06 CET
  jak to dokładnie działa nie wiem wiem ze znajomi maja to zrobione w ten sposób i jest w porządku, poza tym jesli nie w pomieszczeniu gospodarczym to gdzie. Napewno kostrukcja tego odkurzacza jest odpowienia do warunków stosowania.
  pozdrawiam
  • 65535 wpisy
  9 marca 2009 15:38:50 CET
  Dziękuje za pytanie. Proszę o cierpliwość, odpowiem jeszzcze dzisiaj.
  • 65535 wpisy
  9 marca 2009 19:57:46 CET
  Witam ponownie. Odkurzacz centralny posiada kilka zalet wobec odkurzacza tradycyjnego. Pytanie można zrozumieć dwojako: że chodzi o wydmuch zassanego powietrza oraz że chodzi o sposoby opróżniania pojemnika na zassane śmieci.
  Wydmuch zassanego powietrza poza dom odbywa sie to specjalnym kanałem wylotowym o maksymalnej długości sześciu metrów. Na zewnętrznej ścianie instaluje sie gniazdo z grawitacyjnie zawieszona klapką. Kiedy system pracuje, klapka podnosi sie pod wpływem wydmuchiwanego powietrza. Wyłączenie powoduje jej opadnięcie i jednocześnie zamkniecie drogi dla nieproszonych gości. Poza tym, to przefiltrowane powietrze, takie jak to wydmuchiwane z odkurzacza tradycyjnego pracującego także w Państwa domu. Tyle na temat drogi wydmuchiwanego powietrza.
  Jednak pytanie być może dotyczyło sposobu opróżniania pojemnika na śmieci stanowiącego jeden z zespołów jednostki centralnej. Tu, w zależności o modelu, mamy dwie możliwości: albo jest to worek (zwykle dość pojemny - przykładowo 23 litrowy, albo jest to pojemnik, który można odpiąć i opróżnić w ssypie. Są też pokrewne sposoby polegające na wyjęciu śmieci razem z workiem foliowym zawierającym zassane odpadki. Możliwości wiążą się zwykle z metodą separacji zastosowanej w wybranym modelu jednostki centralnej.
  Jednak każde opróżnianie w pomieszczeniu wiąże się z możliwością jego większego lub mniejszego zapylenia. Najlepszym rozwiązaniem są jednostki centralne separujące metodą cyklonową (duża skuteczność zasysania), ale umożliwiające usuwanie śmieci w worku (to bardzo czysta sposób). Klienci mówią wówczas, że można to zrobić "w garniturze, w drodze do pracy". Dlatego i ja polecam tą uniwersalną metodę.
  • 2 wpisy
  10 marca 2009 01:48:00 CET
  Witam. Posiadam odkurzacz centralny od ponad 2 lat i sobie go bardzo chwalę. Z pytania wychodziło raczej: czystość w pomieszczeniu gospodarczym.
  U mnie wisi jakościowo średniak z separacją cyklonową. Wiaderko nie posiada worka, czyszczę go 2 x do roku. Odkurzacz wisi nad starymi szafkami kuchennymi, podczas wysypywania śmieci zawsze usypie się trochę tego i owego. Jednak są to ilości śladowe, ciężkiego pyłu, który leci prosto na szafkę. Nie ma mowy o jakimś tam zakurzeniu pomieszczenia.
  Nikt o tym nie mówi, ale podczas odpinania pojemnika zawsze wyciągam wtyczkę z gniazdka elektrycznego- profilaktycznie. Myślę, że wtedy może powstać wspomniane zapylenie pomieszczenia.
  • 14 wpisy
  10 września 2009 11:37:08 CEST
  ja mam odkurzacz centralny, ale go sobie nie chwalę :/ jakoś się ciągle do niego nie mogę przyzwyczaić :)
  na pewno nie ma żadnych problemów z zakurzaniem pomieszczenia w którym znajduje się zbiornik - ja go mam w garażu, w którym też majsterkuję, no a tam naprawdę dbam o porządek, wiec zauważył bym ;)
  generalnie , wg. mnie centralny odkurzacz nie jest jakimś super udogodnieniem, a tylko kolejną szczeliną w murach.
 • 2 lipca 2010 13:13:02 CEST
  Paru moich znajomych posiada taki odkurzacz i nie są zachwyceni. Przede wszystkim taki sprzęt nie jest mobilny. Trzeba się sporo napracować ,żeby dokładnie odkurzyć dom. I przy montażu takiego odkurzacza jest jednak trochę zamieszania
 • 2 lipca 2010 13:15:38 CEST
  Paru moich znajomych posiada taki odkurzacz i nie są zachwyceni. Przede wszystkim taki sprzęt nie jest mobilny. Trzeba się sporo napracować ,żeby dokładnie odkurzyć dom. I przy montażu takiego odkurzacza jest jednak trochę zamieszania
 • 2 lipca 2010 13:18:11 CEST
  Paru moich znajomych posiada taki odkurzacz i nie są zachwyceni. Przede wszystkim taki sprzęt nie jest mobilny. Trzeba się sporo napracować ,żeby dokładnie odkurzyć dom. I przy montażu takiego odkurzacza jest jednak trochę zamieszania
 • 9 października 2010 09:51:56 CEST
  A ja właściwie myślałam, że taki odkurzacz może przynieść tylko pozytywne korzyści.
 • 5 listopada 2010 11:13:21 CET

  jestem zainteresowany systemem odkurzania centralnego, czy ktoś z was jest w stanie podać mi namiary do rzetelnej firmy z w wrocławia, która zajmuję się instalacją tego typu urządzeń?

  • 5 wpisy
  6 listopada 2010 20:11:21 CET
  Jeżeli chodzi o wyszukiwanie fachowców polecam . Wpisujesz co masz do wykonania, a oni wyszukują dla ciebie ekipy z twojej okolicy. Dostajesz na maila wyceny od tych firm - szybko i prosto. Możesz też z łatwością sprawdzić referencje fachowców na stronie. Dodatkowo teraz jest konkurs , można wygrać do 10 000 zł na usługi.
  • 10 wpisy
  21 marca 2012 12:17:35 CET
  Nie wiem, czy dojeżdżają też do Wrocławia, ale mogę polecić Na stronie mają sklep, więc można dokładnie zobaczyć, co mają w ofercie.
  • 597 wpisy
  25 marca 2012 11:39:46 CEST
  myślę że przez ponad rok już znalazł ekipę.
  • 10 wpisy
  26 marca 2012 15:27:35 CEST
  On zapewne tak, co nie znaczy, że nikt już nie zagląda do tego tematu :)
  • 597 wpisy
  28 marca 2012 00:06:59 CEST

  Ceny powalają. 250 z Ventona u mnie z separatorem popiołu, 9m wężem, z kompletem szczotek i dostawą na Śląsku o ponad 500zł taniej.

Szybka Odpowiedź

 
 
 
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności