Forum Budowlane » Systemy kominowe i kominkowe

Problem ze świstem w czasie wiatru

  • 1 wpisy
  24 listopada 2009 09:52:25 CET
  Dzień dobry

  Nie wiem dokładnie czy w dobrym dziale jest to zapytanie, ale mysle że to może mieć jakis związek z systemem kominowym. Otóz mieszkam w domu od jakichs 4 miesiecy. Na poczatku było wszystko ok, ale teraz gdy częściej sa wiatry głównie z wschodu lub zachodu w domu słychać niesamowity świst, jakby ktoś zaczynał grac na flecie czy coś takiego. Nie mam pojęcia co to może być. Dodam, że gdy w domu zostanie otwarte okno balkonowe w salonie to świst w zasadzie prawie zanika. Ciężko jest funkcjonowac w takim hałasie bo w nocvy nie da sie nawet oka zmruzyc. Jezeli ktoś ma jakis pomysł co to moze byc to bardzo prosze o pomoc i radę jak temu zapobiec.

  Z góry dziekuję z pomoc
 • 2 lipca 2010 07:58:02 CEST
  Ciężka sprawa. Skoro przy utwarciu okan balkonowego świst tak jakby zanika to są to bardzo poważne przesłanki ,że coś jest nie tak z systemem kominowym. Warto wynająć kominiarza, by dokonał małego przeglądu. Wydaje mi się jednak,że jesli nie wyczuwasz tego charakterysycznego zapachu to wszystko jest o.k i będziesz się musiłą przyzwyczaić do tych dźwięków. Nurtują mnie jednak te dzwi- jesteś na 100% pewna,że wtedy nie słyszysz świstu?
  • 64 wpisy
  15 sierpnia 2010 00:46:18 CEST
  hmmm no niepokojący syndrom...
 • 19 sierpnia 2010 02:22:58 CEST
  Banalne, nasada kierunkowa załatwi sprawę. Dobrze było by rozszczelnić dom za pomocą czerpni lub zaworu kierunkowego, problem zniknie.
  • 2 wpisy
  28 stycznia 2011 19:19:30 CET
  no zastanawiam sie nad tym oknem. . .to chyba cos z wentylacja
 • 22 marca 2011 08:53:50 CET
  świsty są zazwyczaj tam gdzie jest nieszczelność i najczęściej na wyczystkach i i w kominkach bo kominek musi pobrać powietrze a nie da się go dobrze uszczelnić, to samo z wyczystką, trzeba dobrze wkleić te drzwiczki, ja też mam taki świst i na wyczystce i na kominku, ale ogólnie poszukaj nieszczelności... może pod oknami może pod drzwiami balkonowymi ogólnie poszukaj tej dziury gdzie CI gwiżdże :)

Szybka Odpowiedź