Forum Budowlane » Izolacje budynku - FORUM EKSPERCKIE: zadaj pytanie

izolacja termiczna fundamentów

• 3 wpisy
    1 października 2010 13:28:59 CEST

Obecnie jestem przed izolacją przeciwwilgociową i termiczną fundamentóę przeciwwilgociową wykonam malując bloczki dwukrotnie dysperbitem natomiast termiczna oczywiscie ze styropianu grubości 8 lub10cm na głębokość 1 metra licząc od stanu to co najważniejsze- jaki styropian? czy przyklejenie EPS-70 (stosują go murarze na pobliskich budowach)jest dopuszczalnym rozwiazaniem przy budynku nie podpiwniczonym na gruncie piaszczystym gdzie nie widać wody gruntowej przy głębokości 180cm? oczywiscie na styropian zostanie ułozona folia kubełkowa.

Proszę o poradę za która serdecznie dziękuję

• 3 wpisy
    5 października 2010 09:15:49 CEST

Widzę ze mój problem nie doczekał się odpowiedzi,trudno chyba dobrze sam go rozwiązałłem ze dam styropian EPS-100 grubości 5 centymetrów na to folię kubełkową i tu nasuwa się się następne pytanie ,następny problem:co stanie się ze styropianem gdy będę nakładał poziomą izolącę na łundamencie z lepiku asfaltowego?rozpuści mi styropian bo nie sposób ażeby nie zetknął się z nim?Pomyslałem ze zastosuję folię budowlaną przyklejoną na dysperbit po zagięciu z jednej strony do foli kubełkowej i z drugiej do fundamentu a dopiero potem właściwą izolację poziomą.Nie wiem czy to dobre rozwiązanie więc czekam na Panstwa uwagi i wskazówki.

• 13 wpisy
    5 marca 2011 01:16:50 CET
    Styropian powinien być z tych przeznacoznych do styku z gruntem.
    My daliśmy styrodur, ale odrobinę cieńszy niż proponujesz.
    • 2 wpisy
    28 lutego 2013 12:42:07 CET
    A może natrysk pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej?
    • 174 wpisy
    30 kwietnia 2015 16:55:54 CEST

Załączam schemat prawidłowej izolacji fundamentów , przygotowany przez Knauf Therm.

Szybka Odpowiedź