Forum Budowlane » Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa

Na jakiej wysokość montować kamery monitoringu

  • 1 wpisy
  7 lutego 2011 23:27:07 CET

  Witam Chciałbym zamontować na swoim domu kamery ponieważ posiadam nie wykończone poddasze kamery mogę zamontować jedynie na wysokość 6m. Brama wjazdowa natomiast jest położona w odległości 20m licząc od dołu narożnika budynku na którym zamontowana byłaby owa kamera która by monitorowała najdalszą część posesji. Czy w takim ustawieniu muszę kupować jakieś konkretne droższe kamery aby obraz przy bramie był w miarę wyraźny czy lepiej zamontować kamery niżej. A może wystarczy wybrać standardowe kamery oczywiście o dobrej rozdzielczości z odpowiednim obiektywem. Jeśli tak to w jaki obiektyw powinny być wyposażona taka kamera?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za poradę

  Mariusz

  • 43 wpisy
  20 lutego 2011 20:55:38 CET
  Witam Pana serdecznie
  Bardzo dziękuje za podesłanie tego maila i z góry przepraszam za późną odpowiedź. Oczywiście można to rozwiązać na kilka sposobów (związanych zarówno z jakością jak i również rodzajem kamery i obiektywu), jednak jak również Pan wspomniał pisząc maila najlepszym rozwiązaniem było by zastosowanie kamery z odpowiednim obiektywem. Mając dane: 20m odległość od miejsca monitorowania oraz szerokość ok 5m bramy wjazdowej i wysokość ok 4m należy zastosować np. obiektyw z przetwornikiem 1/3" z ogniskową ok 20mm (uzyskany kąt to ok 15st.). Osobiście polecam jakiś średniej klasy model kamery np. Samsung SDC-435P oraz obiektyw AI ze zmienną ogniskową (tj. manualnie zmieniamy kat widzenia) , np. Spacecom TV555. Do pełni szczęścia potrzebujemy jeszcze tylko obudowy z grzałką np. GL606/12. Łączny koszt inwestycji to ok. kamera – 480zł , obiektyw – 300zł , obudowa – 70zł (nie liczę przewodu i wtyków) – razem ok. 850zł brutto.
  W przypadku jeszcze jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. Dziękuję.
  • 53 wpisy
  23 lipca 2019 15:37:03 CEST
  Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.
  Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
  Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.
  Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.
  abaks-system
  • 1130 wpisy
  24 lutego 2021 09:55:57 CET
  Co do wyboru dobrej jakości kamer monitoringu zewnętrznego to śmiało mogę polecić Wam, żebyście także wzięli pod uwagę ofertę przygotowaną przez orllo gdzie znajdziecie zestawy bezprzewodowe, ale też analogowe. My mamy zestaw 4 kamer IP z prosta apką do obsługi. Ceny niczego sobie ;)

Szybka Odpowiedź