Forum Budowlane » Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa

Na jakiej wysokość montować kamery monitoringu

  • 1 wpisy
  7 lutego 2011 23:27:07 CET

  Witam Chciałbym zamontować na swoim domu kamery ponieważ posiadam nie wykończone poddasze kamery mogę zamontować jedynie na wysokość 6m. Brama wjazdowa natomiast jest położona w odległości 20m licząc od dołu narożnika budynku na którym zamontowana byłaby owa kamera która by monitorowała najdalszą część posesji. Czy w takim ustawieniu muszę kupować jakieś konkretne droższe kamery aby obraz przy bramie był w miarę wyraźny czy lepiej zamontować kamery niżej. A może wystarczy wybrać standardowe kamery oczywiście o dobrej rozdzielczości z odpowiednim obiektywem. Jeśli tak to w jaki obiektyw powinny być wyposażona taka kamera?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za poradę

  Mariusz

  • 43 wpisy
  20 lutego 2011 20:55:38 CET
  Witam Pana serdecznie
  Bardzo dziękuje za podesłanie tego maila i z góry przepraszam za późną odpowiedź. Oczywiście można to rozwiązać na kilka sposobów (związanych zarówno z jakością jak i również rodzajem kamery i obiektywu), jednak jak również Pan wspomniał pisząc maila najlepszym rozwiązaniem było by zastosowanie kamery z odpowiednim obiektywem. Mając dane: 20m odległość od miejsca monitorowania oraz szerokość ok 5m bramy wjazdowej i wysokość ok 4m należy zastosować np. obiektyw z przetwornikiem 1/3" z ogniskową ok 20mm (uzyskany kąt to ok 15st.). Osobiście polecam jakiś średniej klasy model kamery np. Samsung SDC-435P oraz obiektyw AI ze zmienną ogniskową (tj. manualnie zmieniamy kat widzenia) , np. Spacecom TV555. Do pełni szczęścia potrzebujemy jeszcze tylko obudowy z grzałką np. GL606/12. Łączny koszt inwestycji to ok. kamera – 480zł , obiektyw – 300zł , obudowa – 70zł (nie liczę przewodu i wtyków) – razem ok. 850zł brutto.
  W przypadku jeszcze jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. Dziękuję.
  • 53 wpisy
  23 lipca 2019 15:37:03 CEST
  Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.
  Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
  Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.
  Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.
  abaks-system

Szybka Odpowiedź