Forum Budowlane » Koszty budowy domu

  • 192 wpisy
  5 lutego 2018 11:42:20 CET

  Kotły stałopalne będą najprawdopodobniej wycofywane z użytku, a niskiej jakości opału nie wolno stosować już teraz w wielu polskich miastach. Dlatego warto rozważyć modernizację systemu grzewczego i wykorzystanie źródeł odnawialnych, które będą zawsze darmowe :) Wymianie źródła ciepła powinna towarzyszyć termomodernizacja budynku polegająca na dociepleniu ścian, dachów i podłóg. Więcej informacji dostępnych na stronie Knauf Industries.


  Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 5 lutego 2018 12:16:30 CET"
  • 103 wpisy
  5 marca 2018 13:50:31 CET
  Witam,

  Dlatego zamiast kotła na paliwa stałe lub pellet warto zastanowić się nad bardziej przyszłościowym, a zarazem ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku. Takim rozwiązaniem są powietrzne lub gruntowe pompy ciepła, których wybór pozwoli na obniżenie rocznych kosztów ogrzewania. Pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Jest również całkowicie bezobsługowym rozwiązaniem, więc nie wymaga żadnych czynności eksploatacyjnych, jak jest w przypadku kotłów na paliwa stałe.
  Zachęcam Państwa do zainteresowania się pompami ciepła z rodziny Logatherm marki Buderus. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:
  W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie . Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus
  • 2 wpisy
  15 marca 2018 13:07:14 CET

  Blok w którym mieszkam był ogrzewany z jednego pieca, który przestawał być wydajny. Żeby ograniczyc koszty ogrzewania konieczna okazała się termomodernizacja budynku, czyli po prostu jego docieplenie. Projekt termomodernizacji wykonała firma stekra .pl Pozwoliło to na zminimalizowanie potrzeb grzewczych podczas użytkowania budynku, a co za tym idzie niższe rachunki. 


  Ten wpis został zmieniony przez rielos w 15 marca 2018 13:08:33 CET"
  • 103 wpisy
  24 kwietnia 2018 14:07:56 CEST

  Witam,

  Dokładnie. W przypadku budynków starszego typu, najlepszym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania budynku jest wykonanie termomodernizacji budynku, wymienienie stolarki okiennej oraz ewentualnie wymiana instalacji CO. Nowsze systemy grzewcze wymagają znacznie mniejszej ilości czynnika grzewczego w instalacji, więc warto zastanowić się nad kompleksową wymianą sieci przewodów, grzejników oraz samego źródła ciepła. Taka inwestycja będzie wymagała znacznych nakładów finansowych, lecz na przestrzeni kilku sezonów grzewczych możemy uzyskać jej zwrot poprzez znaczne obniżenie kosztów ogrzewania.
  W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus

 • 10 maja 2018 09:52:34 CEST
  Zdecydowanie za mało danych abyśmy mogli pomóc i obliczyć z jakimi kosztami ogrzewania trzeba się liczyć, te przecież zawsze będą zmienne i różnią się w zależności od wybranego systemu grzewczego, metrażu czy stopnia izolacji.
  • 192 wpisy
  25 maja 2018 14:54:57 CEST

  Kalkulacja kosztów ogrzewania na pewno w dużej mierze będzie zależna od ceny poszczególnych paliw, a one będą się zmieniać. Spośród wszystkich nośników energii na pewno nie zdrożeje energia odnawialna, pochodząca ze słońca lub gruntu. A to, ile potrzebujemy jej do ogrzania domu wynika bezpośrednio ze strat ciepła w budynku. Im lepiej jest ocieplony, tym mniej będzie trzeba wytworzyć ciepła, dlatego warto zadbać o staranną termoizolację wszystkich przegród.

  • 103 wpisy
  14 czerwca 2018 12:03:51 CEST
  Witam,

  Dlatego warto zastanowić się nad wyborem bardziej nowoczesnego i ekologicznego rozwiązania ogrzewania, jakim jest pompa ciała. Koszty ogrzewania nie będą wtedy powiązane ściśle z ceną paliwa, która na przestrzeni lat może ulec znacznemu podwyższeniu. Pompy ciepła cechują się bezobsługową pracą, co poprawi komfort obsługi. Wybierając instalację grzewczą zasilaną węglem, należy liczyć się z dodatkową pracą eksploatacyjną polegającą na dostarczaniu paliwa do kotła. Należy wziąć również pod uwagę czyszczenie kotła z popiołu oraz czyszczenie samej kotłowni, co jest uciążliwe w sezonie grzewczym. Wracając do samego paliwa nigdy nie mamy pewności, czy zakupiony przez nas węgiel ma odpowiednią kaloryczność oraz musimy przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do przechowywania opału. Należy wspomnieć, że wybór źródła ciepła jest inwestycją na długie lata.
  Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje techniczne o pompach ciepła marki Junkers-Bosch:

  Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Junkers-Bosch
  • 566 wpisy
  3 października 2018 08:34:25 CEST
  U nas najlepiej wychodzi to jednak na ekogroszku
  • 78 wpisy
  3 października 2018 21:52:47 CEST
  Wjtek432 napisał/a:
  U nas najlepiej wychodzi to jednak na ekogroszku

  na jakiej podstawie tak sądzisz??
  Pompa ciepła na pewno jest tańsza w eksploatacji niż ekogroszek. Nie trzeba kupować opału, przechowywać go, dorzucać do pieca, a później go wyciągać z pieca. Ekogroszek to wygoda.

  • 566 wpisy
  1 maja 2019 20:29:50 CEST
  No to w takim razie warto pomyśleć nad wyborem pompy ciepła bądź kotła na pellet które mogą znacząco obniżyć koszta utrzymania.
  • 192 wpisy
  13 maja 2019 13:40:49 CEST

  Z dwóch rozwiązań – pompa ciepła i kocioł na pellet, znacznie korzystniej pod względem eksploatacyjnym wychodzi pompa ciepła. Przede wszystkim wygenerowana przez nią energia cieplna pochodzi z gruntu, a nie ze spalania opału, który trzeba zakupić. Ciepło jest więc w tym przypadku darmowe. Poza tym jest to zupełnie bezobsługowe urządzenie, więc daje wysoki komfort użytkowania. Warto jednak podkreślić, że sprawdzi się tylko w dobrze termoizolowanych, energooszczędnych domach o niewielkim zapotrzebowaniu na energię.

  • 78 wpisy
  19 czerwca 2019 15:35:50 CEST
  pompa ciepła może być również powietrzna i ciepło wtedy nie będzie pochodziło z wnętrza tylko z otoczenia.
  • 103 wpisy
  1 lipca 2019 13:26:56 CEST
  Witam,

  Dokładnie. Zamiast ogrzewania budynku za pomocą pelletu, znacznie lepiej zastanowić się nad zastosowaniem pompy ciepła. Takie rozwiązanie cechuje się niższymi kosztami ogrzewania oraz gwarantuje pełni ekologiczną i bezobsługową pracę. Montaż gruntowej pompy ciepła bezie wiązał się z wyższymi kosztami inwestycyjnymi na wykonanie dolnego źródła ciepła. Dlatego dobrą alternatywą może być zastosowanie powietrznej pompy ciepła, która pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku. Będzie to odpowiednie rozwiązanie dla praktycznie każdego budynku.
  Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła proponuję zapoznać się z ofertą marki Buderus, w której znajdują się zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. Ceny katalogowe wszystkich produktów marki dostępne są na stronie internetowej: W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie . Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant Buderus
  • 53 wpisy
  17 lipca 2019 10:46:45 CEST

  Czy wiesz że inteligentny dom zużywa mniej energii?

  Inteligentne rozwiązania pełnią rolę mózgu naszego domu. Integrując poszczególne urządzenia w jeden system, optymalizują ich pracę oraz dostosowują do potrzeb każdego domownika.

   

  Inteligentne rozwiązania, które pomagają sterować pracą grzejników, termostatu czy rolet, mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 2030 proc. Dodatkowe oszczędności może przynieść inteligentne zarządzanie oświetleniem.

  Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.

  • 53 wpisy
  17 lipca 2019 10:47:18 CEST
  Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.
  Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
  Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.
  Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.
  • 192 wpisy
  26 lipca 2019 09:56:06 CEST
  To prawda, inteligentne rozwiązania mogą się przyczynić do oszczędności energii, ale podstawą energooszczędnego domu są dobrze ocieplone przegrody zewnętrzne. Bez spełnienia tego warunku nawet najlepiej zaprogramowane inteligentne systemy nie zapewnią oczekiwanych oszczędności. Standardem jest obecnie termoizolacja ze styropianu grafitowego. W ofercie Knauf Therm można znaleźć teraz płyty z domieszką grafitu o najlepszym parametrze lambda 0,031 W/mK, które znajdują zastosowanie przy ocieplaniu wszystkich przegród zewnętrznych, od fundamentu aż po dach.
  • 6 wpisy
  6 września 2019 12:57:10 CEST
  Witam,

  W inteligentnym budynku warto zastosować także nowoczesny system wentylacji w postaci centrali wentylacyjnej z rekuperatorem. Zastosowanie takiego systemu posiada wiele zalet. Najważniejszą z nich są: obniżenie strat ciepła, poprawa komfortu cieplnego oraz doprowadzanie czystego powietrza do budynku bez potrzeby otwierania okien. Poprzez zastosowanie filtrów w centrali wentylacyjnej do budynku nie będą dostawały się pyłki oraz owady, co jest bardzo ważnym aspektem dla osób z alergią. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus. Urządzenie posiada wysokiej klasy aluminiowy przeciwprądowy wymiennik ciepła, który gwarantuje wysoki stopień odzysku ciepła wynoszący nawet do 90%. Centrala wentylacyjna może być sterowana za pomocą prostego regulatora w urządzeniu lub pilota zdalnego sterowania RCV. Rekuperator dostępny jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej:
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant Buderus

Szybka Odpowiedź

 
 
 
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności