Forum Budowlane » Systemy kominowe i kominkowe

kanały wentylacyjne ogrzewania kominkowego

  • 2 wpisy
  9 września 2012 17:32:38 CEST

  Witam Serdecznie !!!

  Proszę o poradę czy istnieje możliwość wykonania mieszanego ogrzewania/chłodzenia domu (zima / lato ) a) ogrzewanie kominkiem (obieg powietrza wymuszony z turbiną) na 4 pokoje w okresie zimowym b) i chłodzenie - kanały wentylacyjne te same wykorzystane przy ogrzywaniu kominkowym połączone z klimatyzatorem najlepiej ściennym umieszonym na poddaszu do rozprowadzenie chłodnego powietrza w okresie letnim do 4 pokoi Zależy mi na tym by wykorzystać te same kanały wentylacyjne do ogrzewania i chłodzenia jednocześnie w różnych porach roku. Czy praktykuje się taką formę wykonania ogrzewania i chłodzenia by nie robić niepotrzebnie dodatkowych kanałów wentylacyjnych osobno. ? Jeśli tak proszę o jakieś linki i porady. Może ktoś już taki system posiada w praktyce i może podzielić się dodatkowymi informacjami. Pomijam kwestie wykonania dobrego ocieplenia dachowego, które powinno spełnić swoją rolę w różnych porach roku (zimą zatrzymywać ciepło w pomieszczeniach a latem utrzymywać pokojową temperaturę )
  • 2 wpisy
  11 września 2012 23:07:25 CEST
  Moze sprecyzuje pytanie bardziej ogolnie:

  Czy mozna zastosowac te same kanaly wentylacyjne ogrzewania kominkowego (obieg powietrza wymuszony z turbiną) do podlaczenia klimatyzacji ( klimatyzator wewnetrzny umieszczony na poddaszu lub w ostatecznosci zewnetrzny na elewacji domu)

  Czy praktykuje sie takie rozwiazania by nie tworzyc dodatkowych dedykowany kanalow wentylacji tylko na potrzeby klimatyzacji.

  Prosze o porade czy ktos moze ma takie rozwiazanie.
  • 597 wpisy
  15 września 2012 01:21:21 CEST

  Nawet jeżeli ktoś się odważy coś takiego wykonać to pochłonie to takie koszta że lepiej kupić splita z inweterem i mieć prawdziwą sterowalną klimę do każdego pokoju w którym chce się ją mieć a na jesienn i wczesno wiosenne chłody śmiało dogrzeje pomieszczenia.

  • 82 wpisy
  9 stycznia 2017 09:49:57 CET

  Przy projektowaniu jakichkolwiek systemów grzewczych czy to tylko ''kominka'' czy na przykład centralnego ogrzewania zasilanego gazowym, zawsze sporo uwagi powinno się poświęcić skutecznemu i bezpiecznemu odprowadzaniu spalin. W tej materii bardzo dobrze sprawdzają  się produkty ze stali nierdzewnej. Można zamówić w BTH Import Stal. 


  Ten wpis został zmieniony przez annaklew w 9 stycznia 2017 09:50:33 CET"

Szybka Odpowiedź