Forum Budowlane » Systemy kominowe i kominkowe

Problem z przewodem kominowym

• 31 wpisy
    8 stycznia 2016 15:56:56 CET

Drodzy, mój znajomy kupił mieszkanie w starym bloku, w którym w salonie znajdował się duży otwór połączony z przewodem kominowym - w sumie pierwszy raz widziałam coś takiego. Obrobił to i dał okrągłą białą zaślepkę. Tymczasem ktoś z sąsiadów naskarżył na niego do spółdzielni (najpewniej widział to w trakcie remontu, bo mieszkanie na parterze) i teraz jest oskarżany o samowolkę i bezprawne przekucie się do komina. Tłumaczenie, że kupił już mieszkanie z otworem, nic nie daje. Żąda się od niego jakichś opinii od inspektora budowlanego i kominiarza - oczywiście wszystko płatne. Czy ten problem da się jakoś rozwiązać?

• 597 wpisy
    10 stycznia 2016 22:58:03 CET

Ciężko będzie bo za stan faktyczny odpowiada właściciel nawet jeżeli sam zakupił mieszkanie z taką wadą. Nie wiem dlaczego chcą jakichś opinii skoro nie korzysta z tego rozwiązania. Owszem mogą zażądać przywrócenia do stanu pierwotnego.

Mógłby też spróbować pociągnąć do odpowiedzialności poprzedniego właściciela ale to droga przez piekło.

Ten wpis został zmieniony przez Bolas w 10 stycznia 2016 22:58:42 CET"
    • 31 wpisy
    15 stycznia 2016 15:50:20 CET
    To złe wieści... Czyli to po prostu jego pech, że ktoś to zauważył i źle zinterpretował, tak? Mieszkanie jest kupione po bodajże jakiejś starszej pani, która mieszkała tam wiele, wiele lat i wtedy dziura nikomu nie przeszkadzała...

Ale generalnie wychodzi na to, że trzeba zrobić wszystko, co ta spółdzielnia nakaże? Nie ma żadnej drogi odwołania itp.?

Szybka Odpowiedź

Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności