Forum Budowlane » Systemy kominowe i kominkowe

Problem z przewodem kominowym

  • 31 wpisy
  8 stycznia 2016 15:56:56 CET

  Drodzy, mój znajomy kupił mieszkanie w starym bloku, w którym w salonie znajdował się duży otwór połączony z przewodem kominowym - w sumie pierwszy raz widziałam coś takiego. Obrobił to i dał okrągłą białą zaślepkę. Tymczasem ktoś z sąsiadów naskarżył na niego do spółdzielni (najpewniej widział to w trakcie remontu, bo mieszkanie na parterze) i teraz jest oskarżany o samowolkę i bezprawne przekucie się do komina. Tłumaczenie, że kupił już mieszkanie z otworem, nic nie daje. Żąda się od niego jakichś opinii od inspektora budowlanego i kominiarza - oczywiście wszystko płatne. Czy ten problem da się jakoś rozwiązać?

  • 597 wpisy
  10 stycznia 2016 22:58:03 CET

  Ciężko będzie bo za stan faktyczny odpowiada właściciel nawet jeżeli sam zakupił mieszkanie z taką wadą. Nie wiem dlaczego chcą jakichś opinii skoro nie korzysta z tego rozwiązania. Owszem mogą zażądać przywrócenia do stanu pierwotnego.

  Mógłby też spróbować pociągnąć do odpowiedzialności poprzedniego właściciela ale to droga przez piekło.


  Ten wpis został zmieniony przez Bolas w 10 stycznia 2016 22:58:42 CET"
  • 31 wpisy
  15 stycznia 2016 15:50:20 CET
  To złe wieści... Czyli to po prostu jego pech, że ktoś to zauważył i źle zinterpretował, tak? Mieszkanie jest kupione po bodajże jakiejś starszej pani, która mieszkała tam wiele, wiele lat i wtedy dziura nikomu nie przeszkadzała...

  Ale generalnie wychodzi na to, że trzeba zrobić wszystko, co ta spółdzielnia nakaże? Nie ma żadnej drogi odwołania itp.?

Szybka Odpowiedź