Forum Budowlane » Projektowanie i aranżacja wnętrz

Jakie listwy drewniane do mieszkania

• 30 wpisy
    19 grudnia 2016 21:18:48 CET

Wybór listw przypodłogowych jest olbrzymi. Popularne PCV (chyba najtańszye), z polistyrenu ekstrudowanego, drewniane, MDF, nawet widziałem wykonane z kątownika aluminiowego (tak to wyglądało). Szukam inspiracji. Może napiszecie co macie i jak się sprawuje? Jaka jistwa byłaby najlepsza?

• 4 wpisy
    23 grudnia 2016 17:01:46 CET
    Takie listwy widziałam w Drew-Lux. Mają dużo wzorów i na pewno wysokiej jakości. Ceny też dobre, bo to producent a nie sklep, czy też jakaś hurtownia. MI w oko wpadły takie bardziej proste wzory, bez frezów ozdobnych
    • 26 wpisy
    26 grudnia 2016 18:26:16 CET
    W całym w swym wnętrzu zastosowałam listwę drewnianą. Kształt klasyczny, prosta bez frezowań ozdobnych. Bardzo zależało mi aby pod listwą można było schować kable. Moim zdaniem bardzo estetycznie to wygląda, a na podłodze zapanował ład i porządek. Co do koloru to wybrałam listwy w kolorze podłogi.
    • 2 wpisy
    28 grudnia 2016 20:27:13 CET
    Ja u siebie w pokoju gościnnym mam listwy sosnowe z LEDami. Dają bardzo fajny efekt końcowy także polecam zastosowanie takich u siebie.
    Natomiast w kuchni mam zwykłe białe drewniane listwy. Te z kolei pasują do wszystkiego :)
    • 30 wpisy
    2 stycznia 2017 16:46:52 CET
    sabrina203 napisał/a:
    Ja u siebie w pokoju gościnnym mam listwy sosnowe z LEDami. Dają bardzo fajny efekt końcowy także polecam zastosowanie takich u siebie. Natomiast w kuchni mam zwykłe białe drewniane listwy. Te z kolei pasują do wszystkiego :)

Takie z LEDami to fajny pomysł ale chyba bardziej by pasowało do połorzenia w holu/korytarzu. Pozwoliłoby to na fajne doświetlenie w nocy.

Cma123 napisał/a: 
    W całym w swym wnętrzu zastosowałam listwę drewnianą. Kształt klasyczny, prosta bez frezowań ozdobnych. Bardzo zależało mi aby pod listwą można było schować kable. Moim zdaniem bardzo estetycznie to wygląda, a na podłodze zapanował ład i porządek. Co do koloru to wybrałam listwy w kolorze podłogi.

Drewno zawsze wydawało misię najlepszym rozwiązaniem. Prosta linia listwy chyba ardziej elegancko wygląda, chociaż niektóre formy frezów też mogą być ciekawe. Musiałbym zobaczyć różne wzory by to porównać.

• 26 wpisy
    25 stycznia 2017 19:01:44 CET

We wnętrzach otaczających mnie dotychczas (nawet w domu rodzinnym) zawsze były listwy klasyczne dopasowane do wyglądu podłogi. Dlatego ja podczas swojego wyboru nie zastanawiałam się nad inną. Uważam, że to był dobry wybór bo takie klasyczne zawsze są w modzie. Aktualnie gdybym miała wybierać to może pokusiłabym się na białą listwę przypodłogową, pasowałaby do obudowy drzwi. Jednak co do kształtu to pozostałabym przy klasyce czyli jak najbardziej prosta w kształcie.

JacekB ciekawa jestem jakiego wyboru dokonasz - daj nam znać.

Ten wpis został zmieniony przez Cma123 w 25 stycznia 2017 19:11:43 CET"
    • 30 wpisy
    19 lutego 2017 18:21:37 CET
    No wybieram bramkę numer 3 :) A na poważnie to białe drewniane. A dokładniej z MDFu z Drew-Luxa. Wysokie na 10 cm, szerokie na 19 mm. Delikatnie zaoblona górna krawędź daje fantastyczny wygląd :) Trochę łagodzi wygląd wysokiej listwy.
    • 30 wpisy
    4 maja 2017 07:13:39 CEST
    Z LEDami sa bardzo fajne i dobrze świecą, sam mam takie u siebie i nie narzekam.
    • 30 wpisy
    16 maja 2017 21:46:13 CEST
    Leo89 napisał/a:
    Z LEDami sa bardzo fajne i dobrze świecą, sam mam takie u siebie i nie narzekam.

No myślałem nad tymi listwami Drew Lux z LEDami. Praktyczne rozwiązanie na korytzarz. Może też do kuchni i łazienki? Co myślicie? W kuchni to raczej powinno się sprawdzić ale w łazience to chyba za duża wilgotność.

Szybka Odpowiedź