Forum Budowlane » Uwaga na firmy wykonawcze

KAM-BUD ANDRZEJ NARBUT

  • 1 wpisy
  16 kwietnia 2018 10:13:13 CEST

  KAM-BUD

   

  Witajcie jakiś czas temu rozpoczełem budowe domu - metodą gospodarczą. Wybudowałem fundamenty w zeszłym roku, a w tym (2017) zamknełem stan 0. W międzyczasie urodziła mi się córka i prace przy budowie nieco staneły - postanowiłem zatrudnić "Ekipę" (murarza i pomocnika) - tak aby mi wybudowali resztę stanu surowego. Sposód kilku zgłoszeń - brałem pod uwagę 2 firmy - jedną z nich była firma Pana Andrzeja Narbut-a Przed podpisaniem umowy z Panem Andrzejem - sprawdziłem go w internecie znalazłem co prawda dwa małe długi (link poniżęj) ale ustaliliśmy że robią robotę i dostają pieniądze za wykonaną cześć.

  Pierwszego dnia Pan Andrzej (wraz ze swoim cwaniaczkowatym symer Rafałem) poprosił o zaliczkę - no 300 zł na rozruch - bo są po zimie - uległem.

  Potem kolejne dni przebiegały tak samo - panowie obijali się na budowie, robiąc coraz mniej i chcąc coraz wiecej zaliczek. Tak że suma którą zapłaciliśmy przekraczała już grubo ponad kilka tysiecy robotę którą wykonali. Kulminacja nastąpiła gdy zarządali kolejnej zaliczki wysokości 2000zł - gdy odmówiliśmy niestety znikneli.

  Nie odbierają telefonów itd. Pobrali 4000zł wiecej niż wykonali roboty.

  Wiem głupi byliśmy że daliśmy się naciąć - nie mniej jednak zostawiam to ostrzeżenie dla szukających w internecie.

  P.S Panowie nie znają się na robocie - gdyby nie to że codziennie byłem tam z poziomicą i kilka razy kazałem burzyć ścianę - miałbym nie dość tego że krzywe ściany, to dom nie trzymający wymiarów (musiałem dać im własną miarę - trzeba było ich wtedy pogonić). Gdy poprosiłem ich aby wykonali zbrojenie strefy podokiennej - zgodnie z wytycznymi producenta bloczków betonowych H+H - nie wiedzieli o co chodzi ale gdy im pokazałem wykonali to - twierdząc jednak żę to grzeczność z ich strony (aby zrobili to zgodnie ze sztuką).

  Link do innych długów tego człowieka

  Nie dajcie się nabrać na danie zaliczki pod zastaw samochodu który oni użytkują - to nie jest ich własność.
  Generalnie jeśli chcecie ich zatrudnić to pilnujcie jak najgorszego kryminalisty ! bo tacy oni są !


  Ten wpis został zmieniony przez Martah w 17 kwietnia 2018 12:00:05 CEST"

Szybka Odpowiedź