Forum Budowlane » Swobodna dyskusja

  • 11 wpisy
  19 grudnia 2018 13:44:11 CET

  Ustawilem się po dofinasowanie do nowego kotla i szukam wegla którego spalanie będzie w miare czyste? Nie chce dymic i kopcic. Wiem ze ekogroszki sa rozne ale jak wybrać ten najlepszy?

  • 12 wpisy
  8 stycznia 2019 13:16:52 CET

  wybierz ekogroszek certyfikowany którym ma badania laboratoryjne na niska emisje, ze spelnia normy. Musi mieć do 28 mj/kg niska wilgotność i niski poiol. Ja po przewertowaniu rynku wybrałem węgiel sztygar i jestem mega zadowolony. Zero dymu i niskie zużycie

  • 78 wpisy
  22 stycznia 2019 21:40:59 CET
  lepiej pomyśl o jakiś ekologicznych sposobach ogrzewania np pompa ciepła a nie węgiel.
  • 103 wpisy
  5 lutego 2019 10:10:26 CET

  Witam,

  Trafna uwaga. Ogrzewanie budynku za pomocą paliwa węglowego nie jest ekonomiczne oraz ekologiczne. Dodatkowo wymaga nakładu pracy związanego z dostarczaniem paliwa, czyszczeniem kotłowni oraz wynoszeniem popiołu. Dlatego zamiast ogrzewania budynku za pomocą paliwa stałego w postaci ekogroszku, znacznie lepiej zastanowić się nad zastosowaniem pompy ciepła. Takie rozwiązanie gwarantuje niższe koszty ogrzewania, jednocześnie przy w pełni ekologicznej i bezobsługowej pracy. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła, proponuję zapoznać się z ofertą marki Buderus, w której znajdują się zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. Ceny katalogowe wszystkich produktów marki dostępne są na stronie internetowej: W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie . Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant Buderus

Szybka Odpowiedź

 
 
 
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności