Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

  • 10 wpisy
  30 kwietnia 2019 13:14:31 CEST

  mój dom moja kotlownia zastanawiam się co zrobi żeby sypać do kotła mniej i tym samym wydawac mniej na ogrzewanie. W ostatnim sezonie piatka to było za mało – dom jednorodzinny

  • 11 wpisy
  8 maja 2019 14:32:21 CEST

  kup wysokoenergetyczny ekogroszek – polecam sztygar. Maja sklep internetowy i w większych marketach budowlanych tez jest do kupienia. Dobra cena i wysoka jakosc; kaloryczny, mało popiolu, bez kamieni i mialu. Po kwartale sam zauważysz ze spalisz mniej. Mi wyszli jakies 7 workow mniej to rawie 200 kilo mniej. Jest oszczednosc

  • 174 wpisy
  22 maja 2019 12:48:07 CEST
  Może problemem nie jest rodzaj opału, a wysokie zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą. Jeśli wygenerowane ciepło szybko ucieka przez nieocieplone ściany i nieszczelne okna, zmiana opału nic nie da. Nawet jeśli będzie to lepszej jakości ekogroszek, trzeba będzie po prostu więcej na niego wydać, jeśli budynek jest energochłonny. W takiej sytuacji najlepiej w pierwszej kolejności solidnie ocieplić jego przegrody zewnętrzne. Dobrze wykonana termoizolacja zwróci się w ciągu zaledwie kilku lat w niższych kosztach ogrzewania, a później można liczyć już tylko oszczędności. Najlepsze efekty termomodernizacji daje styropian grafitowy o lambdzie 0,031 W/mK, jak np. Knauf Therm ETIXX. Zapewnia on lepszą ochronę cieplną przy mniejszych grubościach, a dzięki dużym płytom eliminuje ryzyko powstawania mostków termicznych na elewacji. W naszej ofercie można znaleźć także grafitowe płyty dedykowane do ocieplania stropodachów, podłóg i fundamentów.
  • 102 wpisy
  28 czerwca 2019 10:17:00 CEST
  Witam,

  W celu obniżenia kosztów ogrzewania budynku, warto w pierwszej kolejności wykonać termomodernizację budynku jeżeli ta nie została wcześniej wykonana. Obniżenie zapotrzebowania na energię pozwoli na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. Następnie można zastanowić się nad zmianą źródła ciepła na bardziej ekonomiczne. W zależności od wielkości budynku oraz funduszów na inwestycję polecam zastanowić się nad zastosowaniem gazowego kotła kondensacyjnego lub pompy ciepła. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych, uzyskujemy całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne źródło ciepła, którego koszty ogrzewania są na niższym poziomie niż w przypadku kotłów na paliwo stałe. Warto zastanowić się również nad zastosowaniem ogrzewania niskotemperaturowego w postaci ogrzewania podłogowego oraz można zastosować wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Wszystkie te rozwiązania przyczynią się do optymalnego ograniczenia kosztów ogrzewania budynku.
  Jeżeli są Państwo zainteresowani wyborem któregoś z wyżej wymienionych rozwiązań do swojego budynku, zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści doradzą w doborze, jak również ewentualnie wykonają montaż. Na stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
  Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie naszych produktów:
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant Junkers-Bosch

Szybka Odpowiedź