-
26 września 2012 15:29:46 CEST
Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie - planuje budowe domu szkieletowego, około 90 m2. Nie chce cudów i wydziwnień w rodzaju wykuszy, balkonów, tarasów itd., chce zwykły prosty dom z dachem dwuspadowym. Nie chodzi mi o to, by było najtaniej, ale oszczędnie i solidnie. Ile to może kosztować i czy polecilibyście jakąś firmę? Na razie wysłałam zapytanie do trzech różnych firm, ale czekam na odpowiedź. Z góry dzieki. Aha, cena za stan surowy zamknięty.
-
24 października 2012 00:03:52 CEST
Cena jest zależna od wielu czynników, . kubatury domu, uwarunkowań działki, rozwiązań projektowych, zastosowanych materiałów, rodzaju drewna. --- Służę pomocą, e-Rzecznik Knauf Insulation
-
-
2 stycznia 2013 15:11:09 CET
Z tego, co zdążyłem się zorientować, to ceny najniższe są około 1500 zł/m. Jeśli chodzi o materiał, to nie znam się, wiem, że z Syberii jakieś wożą drewno (np. Rospol), wiem, że ze świerka się buduje (np. Stollux)... ale jakie różnice cenowe to nie znalazłem. A jak to wygląda z ociepleniem takiego domu? Jakie warstwy się kładzie?
-
5 stycznia 2013 23:09:02 CET
W domach zbudowanych w szkielecie drewnianym najczęściej stosowanym ociepleniem jest wełna mineralna szklana. Ma doskonałe parametry energetyczne a dodatkowo posiada świetne właściwości tłumiące hałas.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation
-
31 stycznia 2013 20:55:02 CET
Dziękuje za odpowiedź, to samo mi odpowiedzieli ze Stolluxa, któremu posłałem do wyceny. Ale mam też pytanie,które mnie ostatnio zaczęło nurtować, jak przeczytałem pare postów na różnych forach budowlanych - może to i głupie- ale jeśli dom będzie narażony na wilgoć, to czy nie będzie ta konstrukcja gniła? jak sie zabezpieczają budowlańcy przed czymś takim, jakąś dodatkową izolacją, czy lakierami?
-
4 lutego 2013 21:31:41 CET
Na pewno samo drewno musi zostać odpowiednio zaimpregnowane przed możliwoscią wnikania doń wilgoci. Co do wełny mineralnej - sam materiał jest hydrofobizowany, a więc włókna wełny poddawane są specjalnemu procesowi w wyniku, którego wełna mineralna nie chłonie wilgoci. Dodatkowo folia paroizolacyjna stosowana po ciepłej stronie izolacji (od strony pomieszczenia ogrzewanego) zabezpiecza wełnę mneralną przed wnikaniem wilgoci z pomieszczeń ogrzewanych.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation
-
8 lutego 2013 22:12:40 CET
Panowie i Panie jeżeli chcecie wiedzieć jak najwięcej o domach z drewna to warto przerzucić się na forum branżowe tylko o tym:
Sam tam szukałem wielu informacji i fachowych porad przed wybudowaniem swich drewnianych kątów:
-
10 lutego 2013 21:53:35 CET
Dziękujemy za namiar :) --- Służę pomocą, e-Rzecznik Knauf Insulation
-
13 lutego 2013 15:13:13 CET
Aż mi trudno powiedzieć jakie są "rynkowe" ceny bo spotkałam się z tak dużą ich rozpiętością, że aż nie wiem co o tym myśleć. Ale z tego co mówił kolega to mało znana w Polsce technologia budowania i nie ma zbyt wielu firm, które porządnie wykonują w niej domy, dlatego jak już się na nią decydować - to brać najlepszych fachowców.
-
13 lutego 2013 21:12:12 CET
Ceny są strasznie rozbieżne bo i wykonanie różne. W innym temacie jest opisane jak to działa bo potem okazuje się że z 1400 zrobiło się 2500/m2 Co gorsza dom za 1400 ledwo albo wogóle nie mieści sie w świadectwie energetycznym jako dom mieszkalny całoroczny.
-
28 lutego 2013 16:10:35 CET
Wychodzi na to, że taka rozsądna kwota za ten metraż przy prostym projekcie to ok. 175-180 tys. czyli 1750-1800 za m2. Plus działka, wykończenia, opłaty itd. wiec w 300 tys powinno się zamknąć. Co do mojego poprzedniego pytania o wilgoć, to w Stolluxie mi odpowiedzieli, że drewno suszy się i sezonuje i to obniża jego wilgoć i zapobiega wchłanianiu wilgocią, a także się je impregnuje. Tylko problem jest - jak np. poznać, że drewno, które nam budowniczowie przywieźli na budowę jest rzeczywiście dobrze obrobione? Są na to jakieś testy, czy zostaje nam tylko zaufać deweloperowi?
-
28 lutego 2013 22:31:57 CET
Samą wilgotność drzewa bardzo łątwo sprawdzić natomiast resztę już ciężko lub bardzo ciężko. Stollux chyba nie wiele wie o wilgoci w domu. Ja mam wentylację mechaniczną z rekuperatorem co miesiąc wyciąga mi ok 10-15L wody z domu. Każde zawilgocenie ocieplenia powoduje znaczne obniżenie jesgo izolacyjności stąd wilgoć w domach drewnianych (bal /konstrukcja) jest problemem.
-
12 marca 2013 22:55:06 CET
Zgadzam się. Zawilgocona wełna mineralna traci swoje właściwości termoizolacyjne. A z uwagi na paroprzepuszczalność wełny mineralnej, jest ona najczęściej stosowana jako termoizolacja przy ocieplaniu domów drewnianych - zarówno z bali, jak i w szkielecie drewnianym. --- Służę pomocą, e-Rzecznik Knauf Insulation
-
13 marca 2013 00:20:35 CET
Wszystko ładnie pięknie i wszyscy mają racje.
Drewno suszone, strugane i impregnowane, jednak głównym zabezpieczeniem przed wilgociom powinien być dach, elewacja od zewnątrz (tak jak w kazdym domu murowanym), paroizolacje od wewnątrz. Woda skraplana przez wentylacje pochodzi . z twojego oddechu, gotowania i z wilgoci zawartej w powietrzu. Drewno z syberii to podobno mit, dobry świerk KVH produkuje się w niemczech czy austrii. Według opini zagranicznych producentów polskie drewno sie nie nadaje, według polskich producentów to bzdura. Wszystkie parametry izolacyjnosci materialow podaje sie przy materialach suchych i bez ruchu powietrza przez nie...
|
|